I góry odpowiedziały echem - Khaled Hosseini

I góry odpowiedziały echem

By Khaled Hosseini

  • Release Date: 2013-10-23
  • Book Genre: Fiction & Literature
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)
I góry odpowiedziały echem ☑

I góry odpowiedziały echem ♫

Read book description and reviews - I góry odpowiedziały echem by Khaled Hosseini

I góry odpowiedziały echem by Khaled Hosseini

Trzypokoleniowa saga rodzinna, dla której panorama historyczna – tragiczne dzieje Afganistanu na przestrzeni ostatnich 60 lat – stanowi tylko tło dla uniwersalnej opowieści o ludzkich losach i więzach rodzinnych. Miłość przeplata się tu ze zdradą, poświęcenie z wyborem lepszego zła, a „okrucieństwo i dobroć to odcienie tego samego koloru”.
Afganistan, rok 1952. Abdullah i jego siostra Pari mieszkają wraz z ojcem i macochą w ubogiej wiosce Szadbagh. Ledwie wiążą koniec z końcem; ojciec, człowiek zamknięty w sobie, z twarzą pobrużdżoną zmęczeniem, nieustannie poszukuje pracy, której znalezienie graniczy z cudem. Szczególnie ciężkie dla rodziny są zimy, kiedy Szadbagh znika pod śniegiem. Dziesięcioletni Abdullah darzy trzyletnią, niezwykle pogodną Pari wielką, bezwarunkową miłością; opiekuje się dziewczynką w zastępstwie nieżyjącej matki i ojca, który nie poczuwa się do przejęcia jej obowiązków. Aby zdobyć dla siostry skarb – piękne pawie piórko – Abdullah odda jedyną parę butów. Rodzeństwo nie rozstaje się nawet w nocy, śpiąc wtulone w siebie na jednym posłaniu.
Pewnego dnia wszystko się zmienia. Podróż z ojcem do Kabulu stanie się dla Pari i Abdullaha początkiem rozstania, które odciśnie piętno na ich przyszłym życiu. Pari nie zachowa wspomnień o swoim dzieciństwie. Adoptowana przez zamożne małżeństwo Wahdatich, wyjedzie z przybraną matką do Paryża. Żyjąc tam, nigdy nie uwolni się od poczucia, że kogoś lub czegoś jej brakuje. Abdullah, dla którego siostra była całym światem, wiele lat poźniej, mieszkając już w Kalifornii, nazwie jej imieniem swoją córkę. Los okaże się łaskawy – da obojgu ostatnią szansę, by się jeszcze kiedyś spotkać...
Khaled Hosseini to najprawdopodobniej najpopularniejszy pisarz na świecie pochodzący z Afganistanu. Dwie dotychczas napisane przez niego powieści ukazały się w 70 krajach, gdzie sprzedaż przekroczyła ponad 38 milionów egzemplarzy. Chłopiec z latawcem i Tysiąc wspaniałych słońc, bo o nich mowa, przez wiele tygodni pozostawały na liście bestsellerów New York Timesa (Chłopiec z latawcem ponad 100 tygodni, Tysiąc wspaniałych słońc – ponad rok, w tym 15 tygodni na pierwszym miejscu) oraz na listach na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że to samo czeka najnowszą powieść autora – „I góry odpowiedziały echem”, która jest uważana za majstersztyk.

tags: I góry odpowiedziały echem by Khaled Hosseini eBOOK; I góry odpowiedziały echem ePUB; I góry odpowiedziały echem book review; I góry odpowiedziały echem book summaries; book recommendations; book review blogs; book summary websites; I góry odpowiedziały echem Khaled Hosseini pdf; I góry odpowiedziały echem Audiobook; Khaled Hosseini; Fiction & Literature books.

Comment Section